Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest czwartek 26 kwietnia
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Aktualności kulturalne

 • Spotkanie integracyjne Szkoły Pondstawowej nr 3

  IMG_1410.jpeg W Gminnym Centurm Kultury i Sportu (23.04.18r) odbyło się integracyjne spotkanie uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy. W przestrzeni wystawy "Z Libanu do Trzebnicy" dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu ze sztuką. Wspólnie z rodzicami i nauczycielami stworzyły panoramę edukacyjną swojej szkoły. Poznały artystyczną drogę życia Jihada Abou Hasana oraz Marii Gostylli-Pachuckiej. 

 • XIX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego

  turniej_tanca-www.jpeg

  Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima zaprasza na XIX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "Trzebnica Cup". Już 28 kwietnia w Hali Sportowej przy ulicy Kościelnej ponownie będziemy świadkami tanecznej rywalizacji najlepszych polskich par. 

 • 12. Jazz nad Odrą w Trzebnicy

  wstępniak jazz.jpeg

  Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima serdecznie zaprasza na 12 edycję festiwalu Jazzu nad Odrą w Trzebnicy. W sobotę 28 kwietnia w sali kinowo-widowiskowej oraz artKawiarni odbędą się koncerty i jam session.

 • Rusza nowa sekcja!

  esport.jpeg

  6 kwietnia w Sali Retro w Gminnym Centrum Kultury odbyło się spotkanie miłośników Esportu z gminy Trzebnica. Frekwencja oraz zaangażowanie trzebniczan pokazały, że konieczne jest utworzenie sekcji poświęconej tej formie rozrywki. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima podjął decyzję o utworzeniu sekcji Esport w Trzebnicy.

 • Majówka na trzebnickich stawach - koncert Roya Bennetta z zespołem

  Roy Bennett.jpeg

  Zapraszamy na majówkę do Trzebnicy! 2 maja na scenie między stawami* odbędzie się koncert "Dla tych, którzy zmienili oblicze muzyki" w wykonaniu Roya Bennetta wraz z zespołem. To energetyczna mieszanka muzyki funk, reggae, soul i r&b z przejawiającą się w aranżacjach harmonią jazzową.

  *W przypadku niepogody koncert odbędzie się w artKawiarni. O przeniesieniu będziemy informować.

 • Art Wiosna wystawa Marii Gostylli-Pachuckiej

  _MG_6931.jpeg 20 marca 2018 roku w Gminnym Centrum Kultury w sali im. Feliksa Mułki odbył się uroczysty wernisaż otwierający wystawę gobelinów i akwareli Marii Gostylli – Pachuckiej. Wernisaż zgromadził licznie przybyłą trzebnicką młodzież, przedstawicieli środowiska artystycznego oraz przedstawicieli gminnych szkół.

 • Panorama Trzebnicka

  panorama.jpeg

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym numerem Panoramy Trzebnickiej.

 • Jihad Abou Hasan - wystawa

  Jihad-Hasan-plakat.jpeg

  Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa i ceramiki - Z Libanu do Trzebnicy, który odbędzie się 20.04.2018r. (piątek) o godzinie 18:00 w Galerii Parter.

   

 • Aktywny Dolny Śląsk

  Clipboard01.jpeg

  Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców oraz sympatyków naszej gminy do głosowania na projekt "XXXIX Trzebnickie Święto Sadów" w Programie Regionalnego Budżetu Obywatelskiego dla inicjatyw kulturalnych, sportowych i turystycznych "Aktywny Dolny Śląsk". Głosowanie trwa od 9 do 22 kwietnia 2018 r.

 • Przedszkolaki powitały wiosnę w Trzebnicy

  IMG_9743.jpeg

  Piękną i radosną tradycją w Trzebnicy stało się Powitanie Wiosny, na które co roku zaprasza najmłodszych burmistrz Marek Długozima. W tym roku dzieci z trzebnickich przedszkoli i zerówek powitały wiosnę nieco później, niż zazwyczaj, bo dopiero 26 marca, ale za to zrobiły to bardzo hucznie, z przytupem i licznie – obecnych było ponad 700 dzieci!